Spotkanie z siostrą Karoliną, misjonarką z Argentyny

W dniu 3 września 2013r. gościliśmy w naszym gimnazjum siostrę Karolinę ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, która od 14 lat przebywa na misjach w Argentynie.
Było to już drugie takie spotkanie, pierwszy raz gościliśmy "naszą misjonarkę" (siostra pochodzi z terenu gminy Kowala - Młodocina) cztery lata temu, kiedy przyjechała na urlop do Polski. Podobnie i teraz znalazła czas i zechciała spotkać się z młodzieżą naszej szkoły , aby opowiedzieć o swojej pracy na misjach, a także zachęcić młodych ludzi do pomocy misjonarzom poprzez ofiary materialne, ale także modlitwę w intencji misji.

<Czytaj całość>
W spotkaniu uczestniczyła 50-osobowa grupa naszych gimnazjalistów, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o pracy misjonarzy.
Siostra misjonarka prowadzi Dom Dziecka na przedmieściach Buenos Aires, zastępuje rodziców dzieciom osieroconym, porzuconym oraz z rodzin patologicznych, dając im miłość, poczucie bezpieczeństwa oraz to wszystko, co powinna dać dziecku rodzina.
Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą jej pracy na misjach, dowiedzieli się o problemach, z jakimi boryka się wiele argentyńskich dzieci oraz na czym polega i jak trudna jest praca misjonarza.
Wszyscy uczestnicy mogli też skosztować napoju, którym Argentyńczycy na co dzień gaszą pragnienie tzw. yerba mate.
Współorganizatorem tego spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali.