"Zdobądź doświadczenie-podziel się pasją"

20 września uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu "Zdobądź doświadczenie-podziel się pasją". Odbyło się ono w PSP w Mazowszanach.
W pierwszej części młodzież wysłuchała przedstawicieli: Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Europejskich Służb Zatrudnienia Eures, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Pogadanka dotyczyła możliwości zdobycia wykształcenia i kwalifikacji. Następnie odbyła się dyskusja z udziałem ludzi realizujących swoje pasje. Doświadczeniami podzielili się: paralotniarz, alpinista oraz płetwonurek, którzy ciekawie opowiadali o swoich fascynacjach.
Atrakcją dla uczniów była część praktyczna. Młodzież ZDZ-u zaprezentowała musztrę paradną, cukierkowy pokaz mody i fryzur oraz stroje strażackie. Pochwalili się również talentem kulinarnym, przygotowując degustację potraw.
Ostatnią częścią programu był udział gimnazjalistów w warsztatach: pisarskich, plastycznych, tanecznych. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz sprzętu i technik alpinistycznych oraz slajdów z lotów motoparalotniarzy. Urozmaiceniem programu była możliwość oglądania wystawy biżuterii oraz stanowiska pszczelarskiego.
Spotkanie umożliwiło młodzieży poznanie ludzi, którzy realizują swoje pasje.