PASOWANIE na GIMNAZJALISTĘ

Tradycją w naszej szkole jest uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na gimnazjalistów.Odbywa się ono nie 1 września, kiedy cała uczniowska brać rozpoczyna rok szkolny, ale dopiero po upływie prawie miesiąca. Jest to czas, w którym nowi uczniowie, przekroczywszy próg naszej szkoły, poznają panujące tu obyczaje i próbują zakosztować choć trochę smaku gimnazjalnego życia.

Zwykle w dniu poprzedzającym uroczyste przyjęcie w szkolne szeregi, pierwszoklasiści dają dowód swej wytrzymałości i zdolności pokonywania przeszkód, uczestnicząc w różnych zmaganiach terenowych. W bieżącym roku szkolnym , a mianowicie 25 września, pierwszoklasiści pod opieką wychowawców wzięli udział w wyprawie mającej na celu odnalezienie ukrytego skarbu Białej Damy. Była to wędrówka w poszukiwaniu śladów przeszłości - uczestnicy poznawali wydarzenia, jakie miały miejsce 150 lat temu na terenie naszej gminy. Próba połączenia faktów historycznych z krążącą po okolicy legendą o Białej Damie pozwoliła dokładnie poznać ważne miejsca dla mieszkańców Kowali. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonych zadań, dlatego 26 września honorowo ślubowali godnie reprezentować gimnazjum. Aby tradycji stało się zadość, któraś pierwsza klasa powinna dostać dużego drewnianego kota. Atrybut zwycięstwa w tym roku szkolnym Pan Dyrektor przekazał klasie 1e, która okazała się najlepsza w terenie.
Pierwszoklasistom, już prawowitym gimnazjalistom, życzymy przeżycia wielu niezapomnianych chwil w naszej szkole oraz zdobywania licznych sukcesów!