XX Rajd Skórzanych „Wędrówka z Pedagogiem”

Dnia 20.09.2013 roku uczniowie klasy IIa  oraz członkowie SK PTSM pod opieką pani Jolanty Sieroń i pani Jadwigi Kwiecień uczestniczyli w XX Rajdzie Skórzanych „Wędrówka z Pedagogiem”. Rajd odbył się na trasie PKP Rożki – Krogulcza - Orońsko. Organizatorami wędrówki byli m.in.: Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska” i SK PTSM przy Zespole Szkół Mody Stylizacji i Usług w Radomiu. Celem rajdu była przede wszystkim integracja środowisk SK PTSM oraz popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa.

<< Czytaj całość >>

Młodzież miała także możliwość zwiedzania Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Podczas pieszej wędrówki drużyny uczestniczyły w konkursie wiedzy o PTSM oraz spostrzegawczości na trasie. Jak zawsze odbył się również, cieszący się dużym zainteresowaniem młodzieży, konkurs piosenki turystycznej, w którym nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie naszego gimnazjum wrócili zadowoleni i gotowi do uczestnictwa w kolejnych tego typu imprezach.