Dzień Papieski

Uroczysty apel poświęcony Wielkiemu Polakowi, a zarazemPatronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II odbył się 18 października. Uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Marczewskiej i p. Krystyny Ryciak 35 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II uczcili poprzez montaż słowno-muzyczny. Wspanile wykonane piosenki i recytacje poezji również napisanej przez samego Karola Wojtyłę wprowadziły wszystkich w uroczysty, odświętny nastrój. Ważnym aspektem spotkania było złożenie  kwiatów w Kąciku Patrona. Pan dyrektor w przemówieniu przypomniał motto naszej szkoły i przesłanie w nim zawarte. Zwrócił uwagę, aby  kierować się nim nie tylko w szkole, ale i w życiu codziennym. Nadmienił, iż 27 kwietnia 2014r.- dzień kanonizacji Jana Pawła II, również upamiętnimy w podniosły sposób, odpowiedni do tak wielkiego wydarzenia. Dlatego już teraz każdy powinien przygotowywać się do tej ważnej dla nas, ale i całego kraju oraz świata chwili.