”Rzymskie imperium i tradycje antyku” - pokaz historyczny

W środę, 30 listopada 2013 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto dla zainteresowanych uczniów naszego gimnazjum przeprowadziła pokaz historyczny pod hasłem: ”Rzymskie imperium i tradycje antyku”.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ekwipunkiem i uzbrojeniem legionisty z I w. n.e., technikami posługiwania się bronią białą. Ochotnicy mogli wcielić się w rolę legionistów rzymskich i spróbować swych sił w walce. Niektórzy „na własnej skórze” odczuli surowość prawa rzymskiego i zostali poddani torturom. Szczególnie chłopcom trudno było się oprzeć możliwości przymierzenia zbroi i osobistego obejrzenia rekwizytów.
Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze w tym roku szkolnym mogli uczestniczyć w kolejnych pokazach grupy Rekonstrukto.