II RAJD SK PTSM „Z życzliwością w trasie”

15 listopada br. przedstawiciele Szkolnego Koła PTSM uczestniczyli w II Rajdzie SK PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. Trasa rajdu przebiegała przez Wierzbicę i okoliczne sołectwa. We wspólnej wędrówce wzięło udział 68 uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach, Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kolonii Szczerbackiej i Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy.

Podczas trwania rajdu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o Wierzbicy i PTSM. Odbył się także konkurs plastyczny. Podczas uroczystego finału uczniowie oglądali przedstawienie w wykonaniu zespołu "DOMINO" z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. W trakcie wędrówki uczestnicy rajdu poznali historię kościoła oraz parafii w Wierzbicy. Z dumą donosimy, że drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce w zmaganiach konkursowych. Zwycięskim drużynom wręczono dyplomy, nagrody, a wszystkim rajdowiczom - słodkie upominki.