Nie tylko lekcja angielskiego

Dnia 28 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta lekcja z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia "Thanksgiving Day" przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego p. Anitę Kaczówkę-Węgrzyn. Impreza, w której uczestniczył wójt gminy Kowala p. Sławomir Stanik, dyrektor PG p. Jacek Jóźwiak, wicedyrektor p. Bożenna Nitka, nauczyciele, rodzice, dziatkowie oraz uczniowie klas 2c i 2d, miała na celu przybliżenie więzów łączących Stany Zjednoczone i Polskę oraz zapoznanie wszystkich zgromadzonych z ciekawą tradycją amerykańską.
Czytaj całość...

W trakcie tej wyjątkowej lekcji uczniowie na przemian w języku angielskim i polskim prezentowali historię Święta Dziękczynienia i współczesne tradycje związane z jego obchodami. Następnie wszyscy uczestnicy podziękowali  za dary, które każdego dnia otrzymują.
Po części teoretycznej nastąpiła cześć bardziej praktyczna -  spożywanie tradycyjnie przygotowanych indyków.
Święto Dziękczynienia, najważniejsza uroczystość w amerykańskich domach, propaguje bliskie polskim sercom wartości, takie jak: miłość rodzinna, wdzięczność i patriotyzm.