Talent przyrodniczy

Uczennica klasy IIa Aneta Tuszyńska została zakwalifikowana do regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Jest to projekt systemowy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Celem szczegółowym projektu jest realizacja wsparcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych/zawodowych, których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Aneta będzie realizowała do 31 sierpnia 2014 roku projekt pod nazwą: „Tajemniczy świat fotosyntezy”. Uczennica będzie poznawała szczegółowo proces fotosyntezy jako proces biochemiczny. W ramach realizacji projektu będzie uczestniczyła w wielu wyjazdach na wyższe uczelnie m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie zobaczy liczne badania dotyczące procesu fotosyntezy. Odwiedzi również Ogród Botaniczny w Lublinie. Na zakończenie projektu przygotuje prezentację mulimedialną, w której zaprezentuje wyniki całorocznej pracy.

Opiekę nad uczennicą sprawuje Joanna Bilska.

Projekt systemowy:"Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.