EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 3-7 lutego 2014 r. nasi gimnazjaliści już po raz kolejny  uczestniczyli w specjalistycznym obozie szkoleniowym ,,EuroWeek – Szkoła Liderów” organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. W tym roku zajęcia odbywały się w malowniczej górskiej miejscowości – Długopole Zdrój w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej. Uczestnicy obozu serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Kowala p. Sławomirowi Stanikowi za wsparcie finansowe.
Czytaj całość...

Młodzież z naszego gimnazjum poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych w języku angielskim, miała możliwość rozwinięcia umiejętności posługiwania się tymże językiem. Ponadto lekcje prowadzone były przez młodych, otwartych na świat i życzliwie nastawionych wolontariuszy z około 30 krajów świata, takich jak: Turcja, Rumunia, Gruzja, Indonezja, Kenia, Kolumbia, Włochy, Łotwa, Hiszpania i Estonia. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z kulturą i obyczajami tych krajów. Nauka języka była raczej formą zabawy i rozrywki. Uczestnicy obozu mieli również możliwość wykazania się umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi podczas wieczornych karaoke, ale też uczyli się różnych tańców (nasi uczniowie wiedli prym). Podczas pobytu gimnazjaliści odbyli wycieczki- odwiedzili pobliskie miasteczko – Bystrzycę Kłodzką, w której zwiedzili m.in. Muzeum Filumenistyczne oraz Międzygórze, gdzie podziwiali malownicze, górskie krajobrazy. Opiekunki: p. Anita Kaczówka -Węgrzyn oraz p. Monika Moskwa zadbały o urozmaicenie drogi powrotnej – zwiedzanie zabytków architektonicznych Wrocławia. Według opinii uczestników EuroWeek był niesamowitym przeżyciem, okazją do poszerzenia swoich horyzontów, zawarcia nowych przyjaźni, zapoznania się z kulturą innych krajów, podszkolenia „swojego angielskiego” czy po prostu wspaniałą zabawą. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie poznali bliżej na czym polega praca wolontariuszy. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści jakie dał ten wspaniały wyjazd. Szerokie uśmiechy na twarzy każdego uczestnika w Długopolu Zdrój oraz smutek z powodu rozstania są niezbitym dowodem na to, że chwile spędzone na EuroWeeku zostaną w pamięci na długo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w EuroWeek, bo naprawdę warto. Wierzymy i mamy nadzieję, że wyjazdy będą kontynuowane.