Dzień Otwarty w Gimnazjum

Każdego roku w naszym gimnazjum organizowany jest Dzień Otwarty dla uczniów klas szóstych z terenu gminy Kowala. W tym roku odbył sie on 21 marca. Koordynatorem uroczystości był p. Sylwester Kołsut. Swoją obecnością zaszczycił nas  Wójt Gminy Kowala  p. Sławomir Stanik oraz  Radny Gminy - p. Dariusz Chruślak. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie naszej szkoły w wielu aspektach jej działania. Program Dnia Otwartego był bardzo napięty. Szóstoklasiści nie tylko oglądali przygotowane przez gimnazjalistów atrakcje, ale też sami czynnie w niektórych uczestniczyli, zdobywając nagrody ufundowane przez dyrektora gimnazjum p. Jacka Jóźwiaka. Jak przystało na szkołę nie obyło się bez lekcji. Tym razem jednak uczniowie mogli poczuć się jak w laboratorium, ponieważ nauczyciele i gimnazjaliści przygotowali "wybuchowe" pokazy chemiczne i fizyczne. Ponadto nauczyciele przbliżyli najnowsze środki dydaktyczne, m. in. tablice interaktywne. Gospodarze prezentowali  swoje umiejętności zdobyte  i rozwijane w  gimnazjum. Zadbali też o poczęstunek, przygotowując różne przysmaki kulinarne. Goście mieli okazję zobaczyć prace wykonane przez starszych kolegów: plastyczne, modele, makiety, albumy. Tablice ścienne z licznymi i różnorodnymi zdjęciami oraz prezentacja multimedialna przybliżyły obecnym ,,życie" naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał folder o gimnazjum.

Miło było nam gościć uczniów ze szkół podstawowych i ich opiekunów.  Do zobaczenia we wrześniu!
Czytaj całość...