Humanista – to brzmi dumnie!

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego odbyły się konkursy przedmiotowe dla  gimnazjów województwa mazowieckiego. Uczestnicy konkursów mieli za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami obejmującymi i poszerzającymi treści podstawy programowej kształcenia ogólnego na III etapie edukacyjnym, czyli w gimnazjum.
Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w zmaganiach konkursowych w Konkursie Polonistycznym i Konkursie Historycznym, osiągnęli znaczny sukces. Uczennica klasy IIID – Nadia Miga, została finalistką etapu wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, zaś kolega z tej samej klasy – Arkadiusz Bąk, okazał się wytrawnym historykiem i także został finalistą ostatniego-trzeciego etapu Konkursu Historycznego.
Nasi zdolni humaniści – Nadia i Arek, dla których język polski i historia okazały się przedmiotami ciekawymi, godnymi zainteresowania i dały inspirację do poszukiwania odpowiedzi na wiele ważnych pytań, godnie reprezentowali gimnazjum podczas konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Iwony Zielonki-Pyzary i p. Elżbiety Pai.