Turniej Ratownictwa i Pierwszej Pomocy

2 kwietnia 2014r. w Wierzbicy odbył się Turniej Ratownictwa i Pierwszej Pomocy. W drugim międzygminnym konkursie uczestniczyły drużyny z gmin: Kowala, Jastrząb, Wierzbica i Przytyk.
Naszą pięcioosobową drużynę repezentowali uczniowie klas trzecich: Kamil Gruszka 3b, Martyna Kowalczyk 3e, Dawid Stępień 3b, Wiktor Wesołowski 3a, Adrianna Wolska 3e. Opiekę nad uczniami sprawowała p. W. Węgrzycka.
W klasyfikacji szkół - nasze gimnazjum zajęło trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Po zmaganiach teoretycznych (25 pytań wielokrotnego wyboru) uczestnicy turnieju oglądali film promujący krwiodawstwo i krwiolecznictwo w powiecie radomskim. W tym czasie opiekunowie sprawdzali i rzetelnie oceniali testy. Poziom przygotowania i wiedzy uczniów był wyrównany.
Zwycięzcami w klasyfikacji indywidualnej okazały się dziewczęta z Jastrzębia, Rudy Wielkiej i Wierzbicy. Oczywiście nie obyło się bez pokazów. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks.bp. Jana Chrapka w Wierzbicy zaprezentowali: dynamiczny układ taneczny, musztrę z efektownym zakończeniem, piosenkę o złym nałogu nikotynowym, prezentację multimedialną. Były również pokazy musztry (w wykonaniu drużyny OC) oraz pierwsza pomoc prezentowana przez młodzików z OSP.