Uczniowie klasy IIID naszego gimnazjum uczestniczyli w konferencji "Odnawialne Źródła Energii" oraz finale konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych „Zagrzewamy do Nauki” zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu.

Wyniki konkursu: 1 miejsce: Kacper Lutek – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu, 2 miejsce: Nadia Miga – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach, 3 miejsce: Krzysztof Rugała – Publiczne Gimnazjum nr 8 w Radomiu. Wyróżnienia: Dawid Jędrzejewski, Wioletta Kaczor PG w Parznicach. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.
Honorowym gościem konferencji był były Premier RP Waldemar Pawlak oraz Starosta powiatu radomskiego Mirosław Ślifirczyk i Wiceprezydent Radomia Krzysztof Ferensztajn.