Nasi gimnazjaliści o krok od zwycięstwa w Wolanowie

Ogromne emocje, dużo dobrej siatkówki i wspólny grill. Tak dzień 27.05.2014 spędzili gimnazjaliści występujący w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej w nowej hali w Wolanowie.
Na starcie zameldowało się siedem zespołów publicznych gimnazjów: Pionki, Wierzbica, Warka, Przysucha, Wolanów I, Wolanów II. Naszą gminę reprezentowała drużyna PG im. Jana Pawła II w Parznicach. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Uczniowie PG w Parznicach zajęli II miejsce. To z pewnością ogromny sukces w tak silnie obsadzonym turnieju. Zawodnik naszej drużyny Patryk Śledź otrzymał nagrodę dla najlepiej atakującego zawodnika turnieju.
Drużyna PG w Parznicach wystąpiła w składzie: Maciej Rzepecki, Daniel Gębski, Patryk Śledź, Przemysław Rybicki, Miron Pająk, Wojciech Stanik, Krystian Lipiec.

Czytaj całość...
Chłopcy PG w Parznicach od razu w pierwszym swoim meczu zmierzyli się z głównym faworytem do zwycięstwa - drużyną Wolanowa I. Mecz był wyrównany tylko w pierwszym secie, przegranym jednak do 21.
W drugim secie chłopcy naszej gminy popełnili zbyt dużo błędów w przyjęciu zagrywki i przegrali cały mecz 2:0. W drugim meczu nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną z Wierzbicy. Zagrali dużo pewniej w ataku i zagrywce i wygrali 2:0. Zwycięstwo w trzecim meczu przyszło już bardzo łatwo. A w pokonanym polu gimnazjaliści z Parznic pozostawili PG z Pionek. W półfinale turnieju chłopcy PG w Parznicach zagrali z wymagającą drużyną PG w Warce. Koncentracja od pierwszych piłek oraz minimalna liczba błędów pozwoliła zwyciężyć 2: 0.
W wielkim finale czekała, jak się można było spodziewać, drużyna PG Wolanów I. Był to całkiem inny mecz niż ten w grupie. Koncertowa gra jednych i drugich. Walka punkt za punkt. Minimalna liczba błędów i wreszcie tie break. W tie breaku o 2 małe punkty lepsza była drużyna z Wolanowa wygrywając 15:13 i zdobywając I miejsce. Uczniowie PG w Parznicach zajęli II miejsce. To z pewnością ogromny sukces w tak silnie obsadzonym turnieju, a obie drużyny stworzyły widowisko stojące na bardzo wysokim poziomie.