Dzień Bierzmowanych

Już po raz drugi nasi gimnazjaliści - uczniowie klas trzecich przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Parafii św. Wojciecha w Kowali, uczestniczyli w Dniu Bierzmowanych, który odbył się w maju 2014r. w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzyńsku. Na pielgrzymkę gimnazjaliści udali się autokarem pod opieką ks. Bogdana Pacyniaka oraz pań: K. Ryciak i E. Marczewskiej. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty przez uczniów przybyłych z różnych parafii diecezji radomskiej. Poprzez wspólny śpiew i taniec na świeżym powietrzu uczestnicy mogli doświadczyć wspólnoty i radości spotkania.

Czytaj całość...
Następnie odbyła się modlitwa - Celebracja Chrzcielna, której przewodniczył ks. Dariusz Kowalczyk, a o godzinie 13.00 wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej. Na spotkanie przybył także ks. Biskup Ordynariusz Henryk Tomasik, który zainicjował Spotkania Bierzmowanych w naszej diecezji. Wszyscy uczestnicy otrzymali obrazki upamiętniające to  wydarzenie.