Finał V konkursu „Nasza mała ojczyzna – Pionki i powiat radomski”

W bieżącym roku szkolnym już po raz piąty uczniowie z powiatu ziemskiego radomskiego wzięli udział w konkursie literacko – plastyczno – medialnym, który honorowym patronatem objęli Starosta Powiatu Radomskiego i Burmistrza Miasta Pionki. Celem konkursu było zainspirowanie uczniów poznawaniem historii najbliższej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem zaprezentowania losów legionistów walczących na Ziemi Radomskiej, ponadto przybliżenie obrazów etnograficznych powiatu, a także rozwijanie inwencji twórczej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
A oto finaliści – laureaci:
Kategoria prace plastyczne – wyróżnienie zdobyła Natalia Ostrowska z kl. 3e
Kategoria medialna – wyróżnienie uzyskali Kamil Strzecha i Dawid Stępień z kl. 3b
Kategoria literacka – wyróżnienie otrzymała Anita Krukowska kl. 3c. W tej kategorii szczególne gratulacje należą się Nadii Midze z kl. 3d, której wiersz okazał się być najlepszym utworem poetyckim, tym samym uczennica wywalczyła I miejsce w konkursie.

Czytaj całość...
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 24 czerwca w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Spotkanie rozpoczęło się wykładem prof. Marka Wierzbickiego na temat: „Najpierw Ojczyzna… Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego 1914 – 1916”, następnie zebrani goście uczestniczyli w koncercie zespołów ludowych działających na terenie Pionek i okolic.
Do finału konkursu zgłoszonych zostało 80 prac o charakterze literackim, plastycznym i medialnym. Z dumą informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum, angażując się w przedsięwzięcie konkursowe, uzyskali bardzo dobre wyniki.