"Odkręć się na innych!"

Współpraca z Fundacją Kawalerów Maltańskich

Uczniowie naszego gimnazjum od 1 marca 2011r. współpracują z Fundacją Kawalerów Maltańskich w Radomiu i przyłączyli się do akcji charytatywnej pod hasłem: ,,Odkręć się na innych!". W ramach działalności  zbierają plastikowe nakrętki z butelek po napojach, szamponach, płynach, itp. Dzięki temu przedsięwzięciu pomagają ludziom chorym, niepełnosprawnym, wymagającym specjalistycznej opieki lekarskiej. Pieniądze zebrane przez Fundację z nakrętek przeznaczone są na zabiegi rehabilitacyjne. Do akcji przyłączyli się również rodzice, którzy nie tylko zbierają nakrętki, ale też pomagają w transporcie ich do Fundacji. Motywacja uczniów do pomocy innym jest również ze strony dyrektora szkoły - p. J. Jóźwiaka, poprzez ufundowanie nagrody dla tych, którzy w ciągu roku szkolnego uzbierają najwięcej kilogramów nakrętek. Od początku trwania akcji do listopada 2013r. zebraliśmy 2100 kg. Koordynatorkami akcji są panie: W. Duralska i M.Rusinowska.  Akcja trwa!