Śladami Jana Pawła II

Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Sanktuarium Jasnogórskiego to już tradycja naszej szkoły. 10 października br. 46 -osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli : p. E. Marczewskiej, W. Duralskiej i A. Kaczówki - Węgrzyn uczestniczyła w XIII Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Organizatorką wyjazdu na Jasną Górę była katechetka p. Krystyna Ryciak, a opiekę duchową sprawował ks. Bogdan Pacyniak.
Częstochowa przywitała nas piękną pogodą. Uroczystości odbywające się na Wałach Jasnogórskich zostały poprzedzone wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, a następnie o godz. 11.00 rozpoczęła się msza św., z udziałem pocztów sztandarowych przybyłych szkół, odprawiona pod przewodnictwem ks. bp. naszej diecezji i Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II - Henryka Tomasika. Po mszy świętej został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej i list skierowany do Ojca Świętego Franciszka.
Pielgrzymka, jako wydarzenie religijne była też dla uczestników okazją do osobistej modlitwy w Jasnogórskim Sanktuarium przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, jak również (podczas podróży) do poznawania życia i nauczania naszego Patrona.
Pobyt w Częstochowie pozostanie dla nas nie tylko miłym wspomnieniem, ale też duchowym przygotowaniem do bliskiej kanonizacji Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że za rok przyjedziemy na Jasną Górę jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II już po raz czternasty.