Podsumowanie kampanii: "Narkotyki - to mnie nie kręci".

22 października w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pod hasłem: „Narkotyki? To mnie nie kręci!”, realizowanej w ubiegłym roku szkolnym. Przybyłych gości oraz uczniów powitał dyrektor szkoły p. Jacek Jóźwiak. Następnie głos zabrała Koordynatorka Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi w gminie Kowala- p. Marzena Zawadzka -Hernik. Przybliżyła wszystkim zebranym przebieg całej kampanii, która trwała od stycznia do października bieżącego roku. Część artystyczną w duchu profilaktyki narkomanii przygotowała młodzież gimnazjalna.

<Czytaj całość>
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród przedstawicielom klas, które uzyskały największą ilość punktów w poszczególnych konkursach. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był recital: „Życie na niby” w wykonaniu Jacka Musiatowicza - laureata nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Program „Życie na niby” – to profilaktyka skierowana do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Profilaktyka z dozą humoru traktuje o poważnych sprawach związanych z korzystaniem z używek takich jak: narkotyki, alkohol, papierosy, przestrzega młodzież przed ich zgubnymi wpływami. W programie poruszono też bardzo ważne kwestie takie jak: szacunek do drugiego człowieka, dobre traktowanie osób niepełnosprawnych, rodziców. Wskazano, gdzie można się udać po pomoc, poradę w razie sytuacji kryzysowej. Koncert był sumą obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego Jacka Musiatowicza.