Boże Narodzenie słowem i muzyką malowane

Boże Narodzenie to czas dobroci, przebaczenia, życzliwości i radości z narodzin Jezusa. Świąteczna atmosfera w naszej szkole panowała w piątek 20 grudnia. Wszyscy uczniowie z wychowawcami przygotowali klasowe Wigilie. Stoły przykryte białymi obrusami zastawione  były tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Uczniowie śpiewali kolędy, rozmawiali o zwyczajach bożonarodzeniowych, łamali się opłatkiem i składali życzenia. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia przybliżająca zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie przy akompaniamencie różnych instrumentów śpiewali kolędy oraz recytowali wiersze. Odbyły się też muzyczne solowe występy uczniów.
Akademię przygotowały panie: Patrycja Stanik - Mosiołek i Marta Myśliwiec, o oprawę muzyczną zadbał p. Roman Danielewicz. Na zakończenie uroczystości pan Dyrektor życzył wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.