VII Rajd Spódnicowy "Śladami Witolda Gombrowicza"

Dnia 23.05.2014 roku grupa uczniów należących do Szkolnego Koła PTSM pod opieką nauczycielek: p. Marty Masełek i p. Iwony Zielonki – Pyzary uczestniczyła w kolejnej imprezie turystycznej o zasięgu powiatowym. Tegoroczny rajd spódnicowy odbył się na trasie: Jedlińsk – Wsola. Organizatorami wędrówki byli m.in.: Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska” i SK PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku. Celem rajdu była przede wszystkim integracja środowisk SK PTSM oraz popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa. Młodzież miała także możliwość zwiedzania Kościoła Parafialnego w Jedlińsku oraz wysłuchania wykładu poświęconego Witoldowi Gombrowiczowi w muzeum we Wsoli. Podczas pieszej wędrówki drużyny uczestniczyły w konkursie poświęconym autorowi "Ferdydurke" oraz gminie Jedlińsk, ponadto mogli wziąć udział w prezentacji spódnicy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie naszego gimnazjum wrócili zadowoleni i gotowi do uczestnictwa w kolejnych tego typu imprezach.